Rotary sünni eestvedajaks on advokaat Paul Harris, kelle kutsel kogunesid 23. veebruaril 1905. aastal neli meest ühte Unity Building (praegu 127 North Deaborn Building) büroosse Chicagos, Illinoisi osariigis USAs. Mehed otsustasid luua klubi, mis põhineks ideel, mille üle Harris oli juurelnud viimasel viiel aastal. See kõlas: ärimehed võiksid olla ja peaksid olema omavahel sõbrad.

Rotary on tänaseks ülemaailmne organisatsioon, mille ridadesse kuulub ettevõtete ja professonaalsete juhtide esindajaid, pakkudes abivajajatele seeläbi humanitaarseid teenuseid, edendades tervislikkust, maailma mõistmist, aidates luua head tahet ja rahu maailmas. Ligikaudu 1,2 millionit rotariaani kuulub enam kui 32000 klubisse enam kui 200 erinevas riigis ja geograafilises piirkonnas.

Tõeliste probleemide lahendamine nõuab tõelist pühendumist ja visiooni. Rotary tegelaskujud on rohkem kui 110 aasta jooksul kasutanud oma kirge, energiat ja intelligentsust jätkusuutlike projektide arendamiseks. Alates kirjaoskusest ja rahu loomisest kuni vee ja tervihoiu kättesaadavuseni töötame alati selle maailma paremaks muutmise nimel.

Me erineme:

• Me näeme asju erinevalt: meie multidistsiplinaarne vaatenurk aitab meil väljakutseid unikaalsel viisil näha.
  • Me mõtleme teisiti: rakendame juhtimist ja asjatundlikkust sotsiaalsetes küsimustes ja leiame ainulaadseid lahendusi.
  • Tegutseme vastutustundlikult – meie kirg ja visadus loovad kestvaid muutusi.
  • Me oleme igalpool. Meie liikmeid võib leida teie kogukonnast ja kogu maailmast.

Globaalse võrgustikuna, mis püüab luua maailma, kus inimesed ühendavad ja tegutsevad kestvate muutuste loomiseks, väärtustab Rotary mitmekesisust ja tähistab kõigi taustaga inimeste panust, olenemata nende vanusest, etnilisest kuuluvusest, rassist, nahavärvusest, võimetest, usust, sotsiaal-majanduslikust staatus, kultuur, sugu, seksuaalne sättumus ja sooline identiteet.

Rohkem infot Rotary struktuuri ja tegevuste kohta leiab Rotary Internationali kodulehelt www.rotary.org

Eesti esimene Rotary klubi loodi aastal 1929, milleks oli Tallinn Rotary Klubi.

Täna tegutseb Eesti 20 Rotary klubi kuuludes piirkonda D1420 koos Lõuna-Soomega. Ülevaate Eesti Rotary klubide kohta leiad siit.

Vaata lisaks: