TOETAME NOORSPORTLAST MARIA REINI

Aitame Downi sündroomiga noorel ujujal jõuda oma ala tippu!

Maria Rein meedias
Maria Rein meedias
Maria Rein meedias

Tallinn Moon Rotary Klubi on võtnud oma südameasjaks toetada noorsportlast Maria Reini

Maria Rein on 18-aastane Downi sündroomiga tütarlaps, kes alustas ujumise algõppega 2010. aastal. Võistlusspordiga alustas ta 2015. aastal.

Maria käib treeningutel 6-7x nädalas, treeningutel on Maria alati rõõmus ja motiveeritud ja innustab sellega ka teisi noori tavaujujaid, kellega ta igapäevaselt koos harjutab. Võrreldes tavalastega peab Maria harjutusi sooritama mitmeid kordi rohkem, et saavutada ülesande eesmärk.

Maria on järjekindel ja töökas õpilane. Ta ei jäta trennis kedagi külmaks, trennis teda armastatakse ja oodatakse. Maria on väga tundlik, habras ja siiras. Maria kallistab tihti. Ta armastab nalja ja naeru ja peale treeningut preemiaks śhokolaadikommi. Võib öelda, et ujumine on Maria elu mõte, sest tänu sellele saab ta tunda ennast täisväärtusliku ja aktiivse inimesena.

Maria kollaaz
Mulle meeldib ujuda ja ma ootan trenni minekut väga. Minu jaoks ei ole probleem ka päevas kaks korda trennis käia.

Mulle meeldib ujuda, sest ujudes tunnen ma ennast hästi ja ma pole ujudes kunagi halvas tujus.

Mulle meeldib ujuda, sest ujumine toetab igakülgselt  minu tervist ja füüsilist arengut. Treeninguid on mul nädalas  6-7 korda basseinis ja 3-4 korda jõusaalis.

Mulle meeldib mu „kodubassein“ klubis  MyFitness Rocca-al-Mare, ma tunnen, et seal mind alati oodatakse, toetatakse ja armastatakse.

Mulle meeldivad minu treeningkaaslased. Iga treeningtund annab mulle võimaluse olla aktiivne ja sotsiaalne ning ma tunnen, et ma olen täisväärtuslik inimene.

Mulle meeldib võistelda, kuna see annab mulle positiivse emotsiooni ja ma saan realiseerida oma oskused ning igapäevase treenituse.

Mulle meeldib võistelda, sest siis saan ma ennast proovile panna ja tõestada, et ma suudan. Võistlustel osalen võimalikult sageli. 2017a osalesin kokku 12 võistlusel (9 võistlusel Eestis ja 3 võistlusel välismaal).

Mulle meeldib võita, sest see teeb rõõmu nii mulle, kui paljudele teistele ja annab motivatsiooni veel paremini ujuda ja treenida. Minu auhinnakapis on lisaks kahele karikale 56 erinevat medalit.

Mulle meeldib võita, sest läbi võitude saan ma kogeda tunnustust ja eduelamust. Minu medalikogus on 2 Euroopa meistrivõistluste kuld- ja  5 pronksmedalit, 6 maailmameistrivõistluste pronksmedalit. Minu nimel on Downi Sündroomiga ujumise 2 juunioride maailmarekordit.

Ma unistan suurelt.

Ma unistan, et mul avaneks võimalus võistelda kõige suuremal võistlusel (Olümpiamängudel) ja võita seal medal. Kas teadsite, et sellega tegeleb aktiivselt ja jõuliselt DSISO (Down Syndrome International Swimming Organisation) http://www.dsiso.org/, kes loodab juba 2020.a. Tokyo olümpiamängudeks DS ujujatele seal oma võistlusklass saada.

Ma soovin, et mul oleks võimalik ujumisega tegeleda veel vähemalt 10 aastat.

Ma soovin, et mul oleks võimalik osaleda võistlustel DS ujujate võistlusklassis (kahjuks Eestis korraldatud puuetega inimeste ujumisvõistlustel puudub DS ujujatele oma võistlusklass).

Maria Rein

UJUJA

Mida teised räägivad

Maria oli sündides väga tilluke- 47cm pikk ja natuke üle 2,5kg. Tema diagnoos sai kinnituse umbes kuu peale sündi. Diagnoosiga leppimine oli eriline teekond. Oi kui palju oleks aidanud meid sellel hetkel Maria eluloo raamatu lugemine...
Väike Maria oli aktiivne ja tegus. Ta käis tavalasteaias. Võttis osa Musamari Mudilaste Muusikakoolist, käis tantsimas Tallinna Huvikeskuse „Kullo“ tantsuansamblis „Sõleke“, ujumisega alustas ta 8-aastaselt.
Talle meeldivad ka käelised tegevused: lõikamine, kirjutamine, kudumine, liivaga mängimine, samuti ei ütle ta ära kaardimängust ja rattasõidust.
Maria on tore ja päiseline, heatahtlik ja südamlik. Julgen arvata, et ta on õnnelik tüdruk. Maria on ka täna väike – ta on 148cm pikk, 44kg, tema jalanumber on 34.
Ema
Maria alustas minu juures ujumistreeningutega 2010a. Võistlusspordiga alustasime 2015a. Hetkel on Maria tulemused enda klassis – Downi sündroomiga ujujad – väga kõrgel tasemel nii Euroopas, kui ka terves maailmas. Maria on võistlustel külma närviga, keskendub 100% ja suudab ennast realiseerida pingelistes olukordades.
Treeningutel on ta avatud ja rõõmus ning innustab sellega ka teisi noori ujujaid kellega ta koos igapäevaselt harjutab. Maria käib trennis 8 korda nädalas. Maria treenib tavarühmas, kus tal ei ole eriülesandeid vaid ta peab täitma kõiki harjutusi võrdselt teistega. Võrreldes tavalastega peab Maria harjutusi sooritama mitmeid kordi rohkem, et saavutada ülesande eesmärki. Maria on järjekindel ja töökas õpilane. Maria on väga tundlik, habras ja siiras. Maria kallistab tihti. Maria armastab nalja ja naeru ning peale treeningut preemiaks šokolaadikommi. Ta on meie trenni päikeselaps ja teda on tähele pandud terves Rocca-al-Mare MyFitnessi spordiklubis, kus ta on lemmiklapseks paljudele klubi klientidele.
Treener

Maria Saavutused

Maria Reini DSISO Euroopa meistrivõistluste (2015. a. ja 2017. a.) ja INAS maailameistrivõistluste (2017. a.) tulemused on olnud siiani Eesti Downi sündroomiga ujumiskoondise parimad saavutused läbi aegade – see on 7 DSISO tiitlivõistluste medalit(!) ning lisaks 6 medalit INAS maailmameistrivõistlustelt ehk 13 tiitlivõistluste medalit Downi sündroomiga ujujate klassis Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt kokku aastatel 2015, 2016 ja 2017. Lisaks on Maria Rein 2x Euroopa meister (2015, 2017).

2015. aastal Itaalias Loanos Euroopa meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele 1. koht

2015. aastal Itaalias Loanos Euroopa meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele 3. koht

2015. aastal Itaalias Loanos Euroopa meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele 3. koht

8. novembril 2015. a. parandas talle kuuluvat juunioride maailmarekordit Downi sündroomiga ujujatele 25m vabaltujumises

10. novembril 2015. a. püstitas juunioride maailmarekordi Downi sündroomiga ujujatele 25m rinnuliujumises

2015. a. kevadel Inglismaal Southamptonis Euroopa lahtistel meistrivõistlustel DS ujujatele võitis 5 kuldmedalit ja 1 hõbemedali.

2016. a. suvel Itaalias Firenzes maailmameistrivõistlustel DS ujujatele finaalis 7. koht

2016. a. novembris Tartus Eesti Paraolümpiakomitee korraldatud Eesti meistrivõistlustel saavutas 1. ja 3. koha

2017. a. kevadel Inglismaal Southamptonis Euroopa lahtistel meistrivõistlustel DS ujujatele võitis kokku 5 kuldmedalit, 2 hõbemedalit ja 1 pronksmedali.

2017. a. mais Tallinnas puuetega inimeste meistrivõistlustel saavutas neidude vanuseklassis ujumise mitmevõistluses 3. koha

2017. a. oktoobris ja novembris toimusid Prantsusmaal Pariisis DS ujujate Euroopa MV.

Tulemused:

1 kulmedal 100m kompleksujumises

1 pronksmedal 100m rinnuliujumises

1 pronksmedal 200m rinnuliujumises

1 pronksmedal 200m kompleksujumises

Euroopa MV üldarvestuses oli Maria naisujujate seas kokkuvõttes 3. kohal!

2017. aa novemberis ja detsembris toimusid Mehhikos Aguascalienteses INAS maailmameistrivõistlused ujumises, kus Maria Rein osales Downi sündroomiga ujujate puudeklassis. Maria osales 7 erineval võistlusdistantsil, kus saavutas 6 pronksmedalikohta ja ühe 4. koha. Maria tegi 5 isklikku rekordit. Tulemused Mehhikost:

1 pronksmedal 200m kompleksujumises

1 pronksmedal 50m rinnuliujumises

1 pronksmedal 100m rinnuliujumises

1 pronksmedal 200m rinnuliujumises

1 pronksmedal 50m seliliujumises

1 pronksmedal 100m seliliujumises

4. koht 50m liblikujumises

2018.aasta kelvadel Inglsimaal Southamptonis Euroopa lahtistel Downi sündroomiga ujujate võistlustel saavutas 6 medalikohta.

2018.aasta mais toimunud Eesti Eriolümpia katsevõistlusel pääses Maria Eesti koondisesse, kes esindab Eestit 2019.a. maailmamängudel.

2018.aasta juuli kuus toimus Kanadas Truros DSISO maailmameistrivõistlused ujumises Downi sündroomiga sportlastele. Maria tegi 5 võistluspäeva jooksul kokku 13 starti: nendest 8 eelujumist ja 5 finaali.

Saavutatud kohad:

 • 5.koht 200m selili;
 • 6.koht 100m selili;
 • 7.koht 50m rinnuli;
 • 7.koht 200m rinnuli;
 • 8.koht 200m kompleksi;
 • 10.koht 50m selili;
 • 10.koht 100m kompleksi;
 • 12.koht 100m rinnuli.

Treeneri poolt võistlusteks püstitatud eesmärk 4-5 finaalikohta sai 100% täidetud ja tuli ka 6 isiklikku rekordit mis rõõmu tegid. 

MARIA PLAANID

2019

Märts: eriolümpia Abu Dhabi/Dubai
Mai: Eesti MV, Tartu
September: DSISO Euroopa MV, Sardiinia
Oktoober: INAS MM Austraalias, Brisbanes

2020

31.märts-7.aprill Downi sündroomiga ujujate maailmameistrivõistlused Türgi, Antalya
INAS MM (toimumisaeg täpsustamisel!)
Eesti MV (toimumisaeg täpsustamisel!)

2021

INAS MM (toimumisaeg täpsustamisel!)
Eesti MV (toimumisaeg täpsustamisel!)

Iga 2 aasta järel on kas Euroopa MV või maailmameistrivõistlused DSISO katusorganisatsiooni poolt. Lisaks INAS EM ja MM samuti iga 2 aasta järel. 2017. aastal käis Maria Mehhikos Aguascalienteses, kus saavutasime 6 pronksmedalit. Järgmine INAS MM on 2019. a. Austraalias Brisbanes.

Lisaks võtab Maria osa kõikidest Eesti tähtsamatest puuetega inimeste võistlustest, Eesti MV nii lühikesel kui pikal rajal. Samuti Tartu Kevad, Aura Open, MyFitness koduklubi võistlused 2x aastas.

Aitame koos Marial unistused ellu viia!

Maria 2019. aasta eelarve on ligikaudu 19 000 eurot, millest 3500€ loodetakse saada eriolümpia ja riigipoolsete toetuste abiga. Maria vajab veel 2019 aasta võistlusteks 15 156€ – et esindada Eestit – et täita enda elu mõtet, mille ta on leidnud. Lõviosa moodustab INAS maailmameistri võistlustel osalemine, kuid samavõrd olulised on kulutused ujulapiletitele, treeningutele, varustusele ja laagritele.

Võistlused toimuvad Abu Dhabis/Dubais 7.märts-22.märts.

Võistlusreisi kulud kolmele inimesele (Maria, treener Vello ja ema Marika, tugiisik, ilma kelleta ei saa me selga trikood):

 • Osavõtupakett 2000.-
 • Lennupletid 1220.-
 • Majutus 1000.-

Võistlusreisi kulud kokku ca 4220.- , millest EO ühendus katab 2000€

 

Võistlused toimuvad Tartus 10.mai-12.mai.

Võistlusreisi kulud kolmele inimesele (Maria, treener Vello ja ema Marika, tugiisik, ilma kelleta ei saa me selga trikood):

 • Osavõtutasu 28.-
 • Transport 32.-
 • Majutus (3 ööd) ja toitlustus 300.-

Võistlusreisi kulud kokku ca 360.-

Võistlused toimuvad Sardiinias, Itaalias 15.september-22.september.

Võistlusreisi kulud kolmele inimesele (Maria, treener Vello ja ema Marika, tugiisik, ilma kelleta ei saa me selga trikood):

 • Osavõtupakett 1600.-
 • Lennupiletid 390.-
 • Majutus(sh Maria turismimaks) 520.-
 • DSISO aastamaks 40.-

Võistlusreisi kulud kokku ca 2550.-

Võistlused toimuvad Brisbanes, Austraalias  .mai-12.mai.

Võistlusreisi kulud kolmele inimesele (Maria, treener Vello ja ema Marika, tugiisik, ilma kelleta ei saa me selga trikood):

 • Osavõtupakett 2936.-
 • Lennupiletid 3000.-
 • Majutus ja toitlustus kokku 1600.-
 • Muud kulud (basseini rent)100.-

Kõik kulud kokku ca 7836.-

2019. a. muud kulud, mis kaasnevad treeningute ja laagritega:

 • MyFitness treeningpakett: 12×60.- = 720.-
 • Treeninglaager Annimatsi: 250.-
 • Treeninglaager Itaalias: 1755.-
 • Võistlustrikood, treeningtrikood ja prillid ca 966.-
ujuja Maria Rein

Maria meedias

 • 6. detsembril toimus pidulik vastuvõtt Tallinna Lennujaamas, mida kajastas Kanal2 Reporter. Vaata SIIT alates 32:22 minutist.
 • 21. novembril läks telesaates Radar eetrisse lõik Maria Reinist. Vaata saatelõiku SIIT, alates 22:45 minutist.

Toeta juba täna, iga panus aitab

Ka ühest väikesest annetusest on Mariale palju tuge!

Annetuse võib teha Tallinn Moon Rotary Klubi arvelduskontole:
EE432200221067656292

Kontaktandmed

Küsimuste või ettepankute korral kirjuta meile julgesti

info@rotarymoon.ee

Tallinn Moon Rotary klubi logo
Close Menu